1825Y5000271MXT
Mfr.Part #
1825Y5000271MXT
Description
CAP CER 270PF 500V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Datasheets
1825Y5000271MXT
Knowles Syfer 1825Y5000271MXT
FlexiCap™ 270pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000271MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1825Y5000271MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm