1825Y5000271FCR
Mfr.Part #
1825Y5000271FCR
Description
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Datasheets
1825Y5000271FCR
Knowles Syfer 1825Y5000271FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 270pF