1825Y5000270GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000270GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
500V
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
27pF
Datasheets
1825Y5000270GCT
Knowles Syfer 1825Y5000270GCT
FlexiCap™ 27pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000270GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y5000270GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm