1825Y5000224KXT
Mfr.Part #
1825Y5000224KXT
Description
CAP CER 0.22UF 500V X7R 1825
Voltage - Rated :
500V
Boardflex Sensitive
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Height :
2.5mm
Dielectric :
X7R
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Length :
4.5mm
Tolerance :
±10%
Voltage :
500V
Capacitance :
0.22µF
Depth :
6.3mm
Datasheets
1825Y5000224KXT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1825Y5000224KXT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:1825 (4564 metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:500V, 1825Y5000224KXT pinout, 1825Y5000224KXT datasheet PDF, 1825Y5000224KXT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1825Y5000224KXT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 1825Y5000224KXT
FlexiCap™ 0.22μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000224KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1825Y5000224KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm