1825Y5000222KCT
Mfr.Part #
1825Y5000222KCT
Description
CAP CER 2200PF 500V C0G/NP0 1825
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1825Y5000222KCT
Knowles Syfer 1825Y5000222KCT
FlexiCap™ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000222KCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1825Y5000222KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm