1825Y5000222JXT
Mfr.Part #
1825Y5000222JXT
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1825
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000222JXT
Knowles Syfer 1825Y5000222JXT
FlexiCap™ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000222JXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y5000222JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm