1825Y5000221JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000221JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1825Y5000221JCT
Knowles Syfer 1825Y5000221JCT
FlexiCap™ 220pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000221JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1825Y5000221JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm