1825Y5000221GCT
Mfr.Part #
1825Y5000221GCT
Description
CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 1825
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000221GCT
Knowles Syfer 1825Y5000221GCT
FlexiCap™ 220pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000221GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y5000221GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm