1825Y5000183FCT
Mfr.Part #
1825Y5000183FCT
Description
CAP CER 0.018UF 500V C0G 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.018μF
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y5000183FCT
Knowles Syfer 1825Y5000183FCT
FlexiCap™ 0.018μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000183FCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y5000183FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm