1825Y5000180KCT
Mfr.Part #
1825Y5000180KCT
Description
CAP CER 18PF 500V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
18pF
Datasheets
1825Y5000180KCT
Knowles Syfer 1825Y5000180KCT
FlexiCap™ 18pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000180KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y5000180KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm