1825Y5000180FCT
Mfr.Part #
1825Y5000180FCT
Description
CAP CER 18PF 500V C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
18pF
Datasheets
1825Y5000180FCT
Knowles Syfer 1825Y5000180FCT
FlexiCap™ 18pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000180FCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y5000180FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm