1825Y5000154KXT
Mfr.Part #
1825Y5000154KXT
Description
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1825
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000154KXT
Knowles Syfer 1825Y5000154KXT
FlexiCap™ 0.15μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000154KXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y5000154KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm