1825Y5000153KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000153KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.015µF
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1825Y5000153KXT
Knowles Syfer 1825Y5000153KXT
FlexiCap™ 0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000153KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1825Y5000153KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm