1825Y5000153JCT
Mfr.Part #
1825Y5000153JCT
Description
CAP CER 0.015UF 500V C0G 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y5000153JCT
Knowles Syfer 1825Y5000153JCT
FlexiCap™ 0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000153JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y5000153JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm