1825Y5000152JXR
Mfr.Part #
1825Y5000152JXR
Description
CAP CER 1500PF 500V X7R 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
1500pF
Datasheets
1825Y5000152JXR
Knowles Syfer 1825Y5000152JXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±5% 1500pF