1825Y5000152JCT
Mfr.Part #
1825Y5000152JCT
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y5000152JCT
Knowles Syfer 1825Y5000152JCT
FlexiCap™ 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000152JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y5000152JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm