1825Y5000123KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y5000123KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Capacitance :
0.012µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000123KXT
Knowles Syfer 1825Y5000123KXT
FlexiCap™ 0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000123KXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1825Y5000123KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm