1825Y5000123JCR
Mfr.Part #
1825Y5000123JCR
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000123JCR
Knowles Syfer 1825Y5000123JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 0.012muF