1825Y5000123GCT
Mfr.Part #
1825Y5000123GCT
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 1825
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1825Y5000123GCT
Knowles Syfer 1825Y5000123GCT
FlexiCap™ 0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000123GCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y5000123GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm