1825Y5000122FCR
Mfr.Part #
1825Y5000122FCR
Description
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Published :
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y5000122FCR
Knowles Syfer 1825Y5000122FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 1200pF