1825Y5000121FCT
Mfr.Part #
1825Y5000121FCT
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y5000121FCT
Knowles Syfer 1825Y5000121FCT
FlexiCap™ 120pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y5000121FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y5000121FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm