1825Y3K00681FCT
Mfr.Part #
1825Y3K00681FCT
Description
CAP CER 680PF 3KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y3K00681FCT
Knowles Syfer 1825Y3K00681FCT
FlexiCap™ 680pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00681FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y3K00681FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm