1825Y3K00680KCT
Mfr.Part #
1825Y3K00680KCT
Description
CAP CER 68PF 3KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y3K00680KCT
Knowles Syfer 1825Y3K00680KCT
FlexiCap™ 68pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00680KCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y3K00680KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm