1825Y3K00680FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y3K00680FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 3KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
68pF
Datasheets
1825Y3K00680FCT
Knowles Syfer 1825Y3K00680FCT
FlexiCap™ 68pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00680FCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y3K00680FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm