1825Y3K00561MXT
Mfr.Part #
1825Y3K00561MXT
Description
CAP CER 560PF 3KV X7R 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
560pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y3K00561MXT
Knowles Syfer 1825Y3K00561MXT
FlexiCap™ 560pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00561MXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1825Y3K00561MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm