1825Y3K00561JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y3K00561JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 3KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
560pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1825Y3K00561JCT
Knowles Syfer 1825Y3K00561JCT
FlexiCap™ 560pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00561JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y3K00561JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm