1825Y3K00471MXT
Mfr.Part #
1825Y3K00471MXT
Description
CAP CER 470PF 3KV X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y3K00471MXT
Knowles Syfer 1825Y3K00471MXT
FlexiCap™ 470pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00471MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y3K00471MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm