1825Y3K00471GCT
Mfr.Part #
1825Y3K00471GCT
Description
CAP CER 470PF 3KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
470pF
Datasheets
1825Y3K00471GCT
Knowles Syfer 1825Y3K00471GCT
FlexiCap™ 470pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00471GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y3K00471GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm