1825Y3K00390FCR
Mfr.Part #
1825Y3K00390FCR
Description
CAP CER 39PF 3KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±1%
Datasheets
1825Y3K00390FCR
Knowles Syfer 1825Y3K00390FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 39pF