1825Y3K00331GCT
Mfr.Part #
1825Y3K00331GCT
Description
CAP CER 330PF 3KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
1825Y3K00331GCT
Knowles Syfer 1825Y3K00331GCT
FlexiCap™ 330pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00331GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y3K00331GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm