1825Y3K00330JCT
Mfr.Part #
1825Y3K00330JCT
Description
CAP CER 33PF 3KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y3K00330JCT
Knowles Syfer 1825Y3K00330JCT
FlexiCap™ 33pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00330JCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1825Y3K00330JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm