1825Y3K00272MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y3K00272MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2700PF 3KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y3K00272MXR
Knowles Syfer 1825Y3K00272MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 2700pF