1825Y3K00271KXT
Mfr.Part #
1825Y3K00271KXT
Description
CAP CER 270PF 3KV X7R 1825
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y3K00271KXT
Knowles Syfer 1825Y3K00271KXT
FlexiCap™ 270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00271KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1825Y3K00271KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm