1825Y3K00270FCT
Mfr.Part #
1825Y3K00270FCT
Description
CAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1825Y3K00270FCT
Knowles Syfer 1825Y3K00270FCT
FlexiCap™ 27pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00270FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y3K00270FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm