1825Y3K00222JXT
Mfr.Part #
1825Y3K00222JXT
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1825
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y3K00222JXT
Knowles Syfer 1825Y3K00222JXT
FlexiCap™ 2200pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00222JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y3K00222JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm