1825Y3K00182JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y3K00182JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 3KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1800pF
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1825Y3K00182JXT
Knowles Syfer 1825Y3K00182JXT
FlexiCap™ 1800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00182JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y3K00182JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm