1825Y3K00152KXT
Mfr.Part #
1825Y3K00152KXT
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y3K00152KXT
Knowles Syfer 1825Y3K00152KXT
FlexiCap™ 1500pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00152KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1825Y3K00152KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm