1825Y3K00151GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y3K00151GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
150pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1825Y3K00151GCT
Knowles Syfer 1825Y3K00151GCT
FlexiCap™ 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00151GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y3K00151GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm