1825Y3K00101GCT
Mfr.Part #
1825Y3K00101GCT
Description
CAP CER 100PF 3KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y3K00101GCT
Knowles Syfer 1825Y3K00101GCT
FlexiCap™ 100pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00101GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y3K00101GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm