1825Y3K00100FCR
Mfr.Part #
1825Y3K00100FCR
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
8 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y3K00100FCR
Knowles Syfer 1825Y3K00100FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 10pF