1825Y2K50820FCR
Mfr.Part #
1825Y2K50820FCR
Description
CAP CER 82PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Published :
Datasheets
1825Y2K50820FCR
Knowles Syfer 1825Y2K50820FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 82pF