1825Y2K50682JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K50682JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 2.5KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
6800pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2K50682JXT
Knowles Syfer 1825Y2K50682JXT
FlexiCap™ 6800pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50682JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1825Y2K50682JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm