1825Y2K50681JXT
Mfr.Part #
1825Y2K50681JXT
Description
CAP CER 680PF 2.5KV X7R 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
680pF
Datasheets
1825Y2K50681JXT
Knowles Syfer 1825Y2K50681JXT
FlexiCap™ 680pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50681JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1825Y2K50681JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm