1825Y2K50680JCT
Mfr.Part #
1825Y2K50680JCT
Description
CAP CER 68PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y2K50680JCT
Knowles Syfer 1825Y2K50680JCT
FlexiCap™ 68pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50680JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2K50680JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm