1825Y2K50562JXT
Mfr.Part #
1825Y2K50562JXT
Description
CAP CER 5600PF 2.5KV X7R 1825
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Tolerance :
±5%
8 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2K50562JXT
Knowles Syfer 1825Y2K50562JXT
FlexiCap™ 5600pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50562JXT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1825Y2K50562JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm