1825Y2K50561FCR
Mfr.Part #
1825Y2K50561FCR
Description
CAP CER 560PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K50561FCR
Knowles Syfer 1825Y2K50561FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 560pF