1825Y2K50471FCT
Mfr.Part #
1825Y2K50471FCT
Description
CAP CER 470PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
470pF
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K50471FCT
Knowles Syfer 1825Y2K50471FCT
FlexiCap™ 470pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50471FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2K50471FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm