1825Y2K50470FCR
Mfr.Part #
1825Y2K50470FCR
Description
CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
1825 (4564 metric)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2K50470FCR
Knowles Syfer 1825Y2K50470FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 47pF