1825Y2K50391FCT
Mfr.Part #
1825Y2K50391FCT
Description
CAP CER 390PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K50391FCT
Knowles Syfer 1825Y2K50391FCT
FlexiCap™ 390pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50391FCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1825Y2K50391FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm