1825Y2K50332MXT
Mfr.Part #
1825Y2K50332MXT
Description
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 1825
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K50332MXT
Knowles Syfer 1825Y2K50332MXT
FlexiCap™ 3300pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50332MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1825Y2K50332MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm